سامان دانلود

سامان دانلود وبلاگیست برای دانلود جدیدترین مطالب آموزشی درسی,کسب درآمد ,کارآفرینی و سرگرمی

دانلود پایان نامه بهینه سازی گشتاور دندانه در ماشین های آهنربایی

  • ۲۲:۵۱

پایان نامه بهینه سازی گشتاور دندانه در ماشین های آهنربایی

پایان­ نامه کارشناسی ارشد رشته­ ی مهندسی برق گرایش قدرت

بهینه­ سازی گشتاور دندانه در ماشین­های با آهنربایی سطحی

این فایل یک پایان نامه 100صحفه ای است که در سال 1394 دفاع شده است. و دارای مقدمه ای با اطلاعات مفید در مورد انواع ماشین های آهنربایی می باشد. در این فایل به طور کلی با ماشین های آهنربایی و گشتاور دندانه آشنا می شوید.

 

 

چکیده

در این پایان­ نامه از دو روش برای کاهش گشتاور دندانه ماشین های آهنربای سطحی استفاده شده است. این دو روش، شکل معمول قطب­ های آهنربایی را تغییر می­دهند. در روش اول قطب­ های آهنربایی به چند تکه با جهت مغناطیسی یکسان تقسیم می­شوند. و در روش دوم کناره­ های قطب­ های آهنربایی مورب می­شود. چند تکه­ کردن به دو طریق، یکی با اندازه تکه ­های برابر و دیگری با اندازه تکه­ های نابرابر انجام شده است. در هر دو روش تقارن نیم موج فرد در قطب­ های آهنربایی ماشین لحاظ شده است. با انتخاب مناسب طول هر بلوک آهنربایی و موقعیت آن می­توان چگالی شار فاصله هوایی را تغییر و به تبع آن گشتاور دندانه را به مقدار قابل ملاحظه­ ای کاهش داد. طول و موقعیت مناسب هر تکه آهنربا با استفاده از الگوریتم ژنتیک بدست آورده شده است. از یک مدل تحلیلی برای در نظر گرفتن اثر چند تکه کردن شکل آهنربا در چگالی شار فاصله هوایی ماشین آهنربایی شیاردار و گشتاور دندانه استفاده شده است. در این مدل چگالی شار فاصله­هوایی از حل رابطه‌ی پواسون با در نظرگرفتن جریان‌های مجازی دیواره‌های دندانه‌های استاتور استفاده شده است. همچنین گشتاور دندانه در این مدل از رابطه تنسور تنش ماکسول به دست آمده است. از این مدل به عنوان ابزار محاسباتی در تمامی مراحل بهینه‌سازی چند تکه کردن استفاده شده است. صحت مدل تحلیلی ارایه شده توسط روش اجزای محدود تایید شده است. در روش دوم یعنی روش مورب کردن کناره­های آهنربا برخلاف اغلب روشهای کاهش گشتاور دندانه که داری عیب افزایش اعوجاج هارمونیکی کل (THD)چگالی شار شعاعی می­باشند، علاوه بر کاهش گشتاور دندانه، در نسبت­های بالای کمان آهنربا به گام قطب باعث کاهش قابل ملاحظه­ای در اعوجاج هارمونیکی کل نیز می­شود. پیاده‌سازی این روش نیز بسیار ساده می‌باشد. همچنین استفاده از این روش سبب کاهش مصرف آهنربا و در نهایت کاهش هزینه تمام شده برای ساخت نیز می‌شود. از آنجایی که مدل سازی تحلیلی ساختار معرفی شده امکان پذیر نیست، برای بدست آوردن گشتاور دندانه، چگالی شار و درصد اعوجاج هارمونیکی از روش اجزای محدود استفاده شده است.
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
دنبال کنندگان ۱ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید
Designed By Erfan Powered by Bayan